| Brand | OPPO |
| Category | Phones |
| Model | OPPO A6s Pro (8/256GB) |
| Status | Active |
| Screen Size | 6.57" |
| Type | AMOLED |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Chipset | MediaTek Helio G100 Max |
| CPU | 2.2GHz Octa Core Processor |
| OS | ColorOS 16 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Main Camera | 50MP + 2MP + 50MP |
| Front Camera | 50MP |
| Capacity | 7000mAh |
| Charging | 80W fast charging |
| Weight | 190g |
| Warranty | 12 Months |
| Emi | 3333/month |
The OPPO A6s Pro features a 6.57" 120Hz AMOLED Display, MediaTek Helio G100 Max processor, 50MP + 2MP + 50MP camera, and In-Display Fingerprint. It comes with 8GB RAM and 256GB storage.